15.3.10

Náš Ultralibor na šestihodinovce v Brně.

Dne 13. března 2010 proběhl v Brně 1. ročník Lískoveckého ultramaratonu - běhu na 6 hodin. Běželo se okruhu se zvlněným profilem, dlouhém 807 m. Povrch tvořil asfalt. Sníh, který byl na okruhu ještě předchozího dne, naštěstí roztál, jen ve spodní části byly kaluže. Co se týče počasí - bylo zataženo, asi 3°C, větrno.
Závodu se zúčastnilo 56 vytrvalců ze 3 zemí ( CZE, SVK, POR ), 46 mužů, 10 žen.
Těsně před startovním výstřelem oznámil moderátor závodu Tomáš Rusek, že Dan Orálek se pokusí o překonání českého rekordu v běhu na 6 hodin.
Já jsem skončil celkově na 25. místě, odkroužil jsem 69 okruhů + nějaké ty metry k tomu s novým osobákem 55.971 m.
V závodě zvítězil Dan Orálek - 86.716 m, čímž vytvořil nový český rekord v běhu na 6 hodin.
V kategorii žen zvítězila Zdeňka Komárková výkonem 64.657 m.